Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Pogoda dziś:
21°C
Slajd

Serce Lutosławskich

Drozdowo w Powiecie Łomżyńskim
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Drozdowska jesień

DATA PUBLIKACJI: 2016-10-11 11:45 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
12

 

„Jesień w Drozdowie wyjątkowo uwydatniała różnorodne zabarwienie drzew i krzewów tak, że pięknością prawie przewyższała wiosnę”– czytamy w wydanych przez Muzeum Przyrody w Drozdowie „Pamiętnikach (1897-1918)” Wacławy Lignowskiej – nauczycielki od roku 1897 pomagającej seniorce rodu Paulinie Lutosławskiej w prowadzeniu dworu.

Feerię barw i klimat tego miejsca jesienią oglądają goście instytucji. Są to rodziny, pojedyncze osoby oraz wycieczki; zwiedzający z regionu i z różnych stron kraju. Oczywiście miesiące wrzesień i październik są związane z wycieczkami szkolnymi. Niekiedy wycieczka na „lekcję przyrody” do Drozdowa to stały element pracy nauczycieli. „Zawsze, gdy obejmuję jako wychowawczyni nową klasę wybieram się do Muzeum w Drozdowie. Zwiedzamy wystawy i park, a potem mamy integracyjne ognisko. Tak robię zawsze, co trzy lata” – mówi nauczycielka gimnazjum z województwa warmińsko-mazurskiego. Grupy szkolne korzystają także z oferty lekcji muzealnych o szerokiej tematyce. To również gry edukacyjne w parku i wycieczki terenowe. 

Warto wybrać się do Drozdowa jesienią i zobaczyć to, o czym pisała Wacława Lignowska. Być może nie zgodzimy się z nią, że jesień jest w Drozdowie piękniejsza niż wiosna, ale przecież każda pora roku to inna postać przyrody.

 

Fotogaleria:

190415025612.png

OGŁOSZENIE

kwi 17, 2019
Czytaj więcej

Życzenia z okazji Świąt Zmartwychwastania Pańskiego

kwi 17, 2019
Czytaj więcej

Międzynarodowe spotkania z Lutosławskimi

maj 15, 2019
Czytaj więcej

20 lecie współpracy Powiatu Łomżyńskiego z bawarskim Dingolfing – Landau

cze 18, 2019
Czytaj więcej