Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
6°C
BIP Kontrast Youtube
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Dolny Dwór w Drozdowie, Muzeum Przyrody, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Łomżyńskie obchody 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej

DATA PUBLIKACJI: 2016-09-02 12:10 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Mszą świętą w intencji Ojczyzny oraz pokoju na świecie w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży rozpoczęły się uroczystości upamiętniające 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wojny totalnej, angażującej nie tylko wojsko ale także ludność cywilną. Wojny, która pochłonęła miliony niewinnych ludzkich istnień. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele powiatu w osobach Starosty Łomżyńskiego Elżbiety Parzych oraz Radnego Powiatu Jacka Albina Nowakowskiego, władze Miasta Łomży, parlamentarzyści, wojsko, służby mundurowe, poczty sztandarowe szkół i organizacji, uczniowie i nauczyciele łomżyńskich szkół oraz mieszkańcy Łomży.

14

Po Mszy św. o godz. 12.00 nad miastem rozbrzmiały syreny. Chwilą ciszy upamiętniono i oddano hołd ofiarom wojny. Tuż przy Sanktuarium w Dolinie Pamięci odbyły się kolejne punkty uroczystości. Okolicznościowe przemówienia wygłosili Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz Posłowie na Sejm RP Bernadeta Krynicka oraz Lech Antoni Kołakowski. Wszyscy w swoich słowach odnosili się do faktów historycznych związanych z wybuchem II wojny światowej, o ogromie tragedii jaki dokonał się w tym czasie ale przede wszystkim oddawali hołd wszystkim tym, którzy poświęcili swoje życie i przeleli krew za Ojczyznę. Okolicznościowy list przesłał także Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel.

Po przemówieniach przybyłe delegacje złożyły kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary wojny. Uwieńczeniem uroczystości była modlitwa za zmarłych oraz odegranie Mazurka Dąbrowskiego.

190916031417.jpg

I Łomżyński Kongres Rolnictwa Ekologicznego

paź 30, 2019
Czytaj więcej

Połamaliśmy się opłatkiem

gru 19, 2019
Czytaj więcej

Wręczyliśmy stypendia i Nagrody Starosty Łomżyńskiego za promocję Powiatu!

lis 12, 2019
Czytaj więcej

Powiat Łomżyński trzeci w województwie w pozyskiwaniu środków z FDS!

gru 27, 2019
Czytaj więcej