Motyl

Powiat Łomżyński

Łomżyńskie obchody 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Mszą świętą w intencji Ojczyzny oraz pokoju na świecie w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży rozpoczęły się uroczystości upamiętniające 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wojny totalnej, angażującej nie tylko wojsko ale także ludność cywilną. Wojny, która pochłonęła miliony niewinnych ludzkich istnień. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele powiatu w osobach Starosty Łomżyńskiego Elżbiety Parzych oraz Radnego Powiatu Jacka Albina Nowakowskiego, władze Miasta Łomży, parlamentarzyści, wojsko, służby mundurowe, poczty sztandarowe szkół i organizacji, uczniowie i nauczyciele łomżyńskich szkół oraz mieszkańcy Łomży.

Po Mszy św. o godz. 12.00 nad miastem rozbrzmiały syreny. Chwilą ciszy upamiętniono i oddano hołd ofiarom wojny. Tuż przy Sanktuarium w Dolinie Pamięci odbyły się kolejne punkty uroczystości. Okolicznościowe przemówienia wygłosili Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz Posłowie na Sejm RP Bernadeta Krynicka oraz Lech Antoni Kołakowski. Wszyscy w swoich słowach odnosili się do faktów historycznych związanych z wybuchem II wojny światowej, o ogromie tragedii jaki dokonał się w tym czasie ale przede wszystkim oddawali hołd wszystkim tym, którzy poświęcili swoje życie i przeleli krew za Ojczyznę. Okolicznościowy list przesłał także Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel.

Po przemówieniach przybyłe delegacje złożyły kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary wojny. Uwieńczeniem uroczystości była modlitwa za zmarłych oraz odegranie Mazurka Dąbrowskiego.

2016-09-02 12:10 Opublikował: Wydział PRiK

Starostwo Powiatowe Łomża

Starostwo Powiatowe w Łomży
ul. Szosa Zambrowska 1/27
tel. (086) 215 69 00
fax. (086) 215 69 04 E-mail:starosta.blm@powiatypolskie.pl

Newsletter


Wykonanie strony: speed s.c.