Motyl

Powiat Łomżyński

Warsztaty plastyczne „Jak narysować świat?” za nami

Przez trzy sierpniowe dni (9-11 sierpnia 2016 roku) w drozdowskim Muzeum Przyrody odbywały się warsztaty plastyczne zatytułowane „Jak narysować świat?” prowadzone przez Jana Rusińskiego z Pracowni Ilustracji Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Adresowane były do dzieci szkół podstawowych z Drozdowa, Łomży i okolic. Każdego dnia na uczestników czekały nowe zadania. Wybrano się m. in. na spacer historyczny po Drozdowie, podczas którego szkicowano tutejsze zabytki. Poznawano także walory okolicznej przyrody związanej z rzeką Narew. Innym zadaniem był narysowanie wybranej ryby spośród tych jakie możemy zobaczyć na muzealnej wystawie akwarystycznej „Podwodny Świat Pięciu Kontynentów”. W przerwach można było skorzystać także z czasowej biblioteczki, na którą składały się rozmaite ilustrowane książki oraz albumy.

Wspólnie rysowano krajobrazy, budynki, siedzibę Muzeum, czyli zabytkowy dwór Lutosławskich, a także własne domy oraz widoki kojarzone przez dzieci z ich najbliższą okolicą i miejscem zamieszkania. Wszystko to złożyło się w jedną całość i tak powstała Mapa Drozdowskiego Świata – efekt finalny warsztatów.

Jan Rusiński wygłosił także wykład otwarty adresowany dla dzieci, młodzieży i dorosłych pt. „W kręgu ilustracji i animacji”. Był on poświęcony tematyce ilustracji książkowych, filmowych oraz animowanych ekspozycji muzealnych. Pracownik Akademii Sztuk Pięknych przedstawił podczas niego techniki stosowane w tworzeniu ilustracji i pokazał wybrane przykłady artystycznych książek i edukacyjnych aplikacji stosowanych w muzeach. Częścią wykładu była prezentacja i analiza książki ilustrowanej „Żegnaj, Skarpetko!” autorstwa Benjamina Chauda, którą publiczności czytał Michał Grużewski.    

2016-08-18 11:23 Opublikował: Wydział PRiK

Starostwo Powiatowe Łomża

Starostwo Powiatowe w Łomży
ul. Szosa Zambrowska 1/27
tel. (086) 215 69 00
fax. (086) 215 69 04 E-mail:starosta.blm@powiatypolskie.pl

Newsletter


Wykonanie strony: speed s.c.