Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
5°C
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Dolny Dwór w Drozdowie, Muzeum Przyrody, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Warsztaty plastyczne „Jak narysować świat?” za nami

DATA PUBLIKACJI: 2016-08-18 11:23 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Przez trzy sierpniowe dni (9-11 sierpnia 2016 roku) w drozdowskim Muzeum Przyrody odbywały się warsztaty plastyczne zatytułowane „Jak narysować świat?” prowadzone przez Jana Rusińskiego z Pracowni Ilustracji Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Adresowane były do dzieci szkół podstawowych z Drozdowa, Łomży i okolic. Każdego dnia na uczestników czekały nowe zadania. Wybrano się m. in. na spacer historyczny po Drozdowie, podczas którego szkicowano tutejsze zabytki. Poznawano także walory okolicznej przyrody związanej z rzeką Narew. Innym zadaniem był narysowanie wybranej ryby spośród tych jakie możemy zobaczyć na muzealnej wystawie akwarystycznej „Podwodny Świat Pięciu Kontynentów”. W przerwach można było skorzystać także z czasowej biblioteczki, na którą składały się rozmaite ilustrowane książki oraz albumy.

5

Wspólnie rysowano krajobrazy, budynki, siedzibę Muzeum, czyli zabytkowy dwór Lutosławskich, a także własne domy oraz widoki kojarzone przez dzieci z ich najbliższą okolicą i miejscem zamieszkania. Wszystko to złożyło się w jedną całość i tak powstała Mapa Drozdowskiego Świata – efekt finalny warsztatów.

Jan Rusiński wygłosił także wykład otwarty adresowany dla dzieci, młodzieży i dorosłych pt. „W kręgu ilustracji i animacji”. Był on poświęcony tematyce ilustracji książkowych, filmowych oraz animowanych ekspozycji muzealnych. Pracownik Akademii Sztuk Pięknych przedstawił podczas niego techniki stosowane w tworzeniu ilustracji i pokazał wybrane przykłady artystycznych książek i edukacyjnych aplikacji stosowanych w muzeach. Częścią wykładu była prezentacja i analiza książki ilustrowanej „Żegnaj, Skarpetko!” autorstwa Benjamina Chauda, którą publiczności czytał Michał Grużewski.    

190916031417.jpg

Oficjalna wizyta w Daugavpils

sie 30, 2019
Czytaj więcej

Trwa głosowanie w konkursie Łomżyńskie Anioły Biznesu

sie 05, 2019
Czytaj więcej

Festiwalowa Gala zamykająca XXVI Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża.

lip 15, 2019
Czytaj więcej

Wojskowy pogrzeb bezimiennych bohaterów wojny 1920 roku

sie 19, 2019
Czytaj więcej