Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
8°C
BIP Kontrast Youtube
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Pierwszy w Polsce bieg z butelką mleka! - „Biegam z Piątnicą. To naturalne”

DATA PUBLIKACJI: 2016-05-31 11:55 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP

1

Już 26 czerwca o godz. 12:00 położona w malowniczej dolinie Narwi miejscowość Piątnica, od której nazwę wzięła jedna z największych w Polsce mleczarni - stanie się miejscem spotkania wszystkich lubiących aktywnie spędzać czas. Zarówno miłośnicy biegania, jak i mniej zaprawieni w sportowych bojach entuzjaści czynnego wypoczynku będą mieli okazję spróbować swoich sił w biegu głównym – półmaratonie 21.097 km oraz na krótszych dystansach 10km oraz 5km. Sponsorem głównym wydarzenia jest  Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Piątnica. Zapisy na wyjątkowy bieg już trwają: https://elektronicznezapisy.pl/event/367/signup.html

 

„Biegam z Piątnicą. To naturalne” to szczególne wydarzenie, podczas którego uczestnicy będą przemierzać jeden z trzech, wybranych przez siebie dystansów z butelką mleka od OSM Piątnica. Na najaktywniejszych biegaczy czekają nagrody od sponsora głównego, których łączna wartość wynosi aż 20 000 zł. Wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy (skarpetki lub ręcznik, izotonik, chałwa) oraz okolicznościowy odlewany medal. Laureaci zostaną uhonorowani pucharami, nagrodami rzeczowymi oraz finansowymi. Każdy z zainteresowanych będzie mógł sprawdzić swoje siły i konkurować w odpowiedniej kategorii wiekowej. W biegu głównym prócz wspomnianej klasyfikacji wiekowej prowadzona będzie rywalizacja drużynowa. Dodatkowo wśród startujących zawodników nagrodzeni zostaną najszybsi biegacze m.in.: z Polski, z zagranicy, z województwa podlaskiego, z Łomży, Gminy Piątnica oraz Dostawcy mleka. Wydarzeniu towarzyszył będzie rodzinny festyn oraz wiele przygotowanych przez organizatorów atrakcji. Zainteresowani uczestnicy biegu będą mieli możliwość m.in. zwiedzić zakład OSM Piątnica.

 

Nad organizacją biegu czuwa Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Sportu dla Wszystkich „Biegamy dla Zdrowia”, honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Piątnica.

 

Serdecznie zapraszamy do wspólnego spędzenia niedzieli w Piątnicy!

 

Więcej informacji na temat wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/478870872316885

http://www.biegamydlazdrowia.pl/index.php?wiad=10

Załączniki do pobrania:

190916031417.jpg

KOMUNIKAT w sprawie podjętych działań odnośnie koronawirusa

mar 19, 2020
Czytaj więcej

KOMUNIKAT Starosty Łomżyńskiego z dnia 12 marca 2020 r.

mar 13, 2020
Czytaj więcej

„O produktach na poważnie” – spotkanie w Starostwie Powiatowym w Łomży

lut 12, 2020
Czytaj więcej

Biuro Senatora Marka Komorowskiego otwarte!

lut 14, 2020
Czytaj więcej