Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
8°C
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Dolny Dwór w Drozdowie, Muzeum Przyrody, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Protokół Przeglądu Kapel, Śpiewaków i Gawędziarzy Ludowych w Zbójnej 2016

DATA PUBLIKACJI: 2016-05-17 10:45 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
foto: www.rok.4lomza.pl

foto: www.rok.4lomza.pl

1

Protokół z posiedzenia komisji
Regionalnego Przeglądu Kapel, Śpiewaków i Gawędziarzy Ludowych w Zbójnej
15 maja 2016
 

Komisja w składzie:
 
Jerzy Białobrzewski – przewodniczący jury, założyciel i wieloletni choreograf Zespołu Tańca Ludowego „Ostrołęka”
 
Józef Zyśk – członek jury, kierownik Działu Dziedzictwa Kulturowego i Inicjatyw Artystycznych WOAK Białystok
Dariusz Kryszpiniuk– członek jury, instruktor ds organizacji imprez muzycznych i tańca Działu Dziedzictwa Kulturowego i Inicjatyw Artystycznych WOAK Białystok
 
postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 


W kategorii zespołów śpiewaczych – dorośli:

I nagroda

Męski Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej

II nagroda

Kobiecy Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej

Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu

Zespół Śpiewaczy z Nowej Rudy

Kurpiowski Zespół Śpiewaczy z Kuzi

Zespół Śpiewaczy z Turośli

Zespół Śpiewaczy „Laskowianki” z Laskowca Starego

 

W kategorii zespołów śpiewaczych – grupa dziecięco-młodzieżowa:

I nagroda

Dziecięcy Zespół Śpiewaczy z Turośli- grupa dziewczęca

II nagroda

Zespół Śpiewaczy „Laskowianki” z Laskowca Starego- grupa dziewczęca

Zespół Śpiewaczy „Laskowianki” z Laskowca Starego- grupa dziecięca

W kategorii solistów śpiewaków – grupa dorosłych:

I nagroda -Hanna Ksepka z Kuzi

II nagroda- Ewa Łempicka z Wyku

W kategorii solistów śpiewaków – grupa dziecięco-młodzieżowa:

I nagroda nie przyznano

II nagroda

Ewa Lemańska ze Zbójnej

Małgorzata Lemańska ze Zbójnej

 

W kategorii solistów instrumentalistów- grupa dorosłych:

 I nagroda

Jan Kania z Turośli

Eugeniusz Piaścik z Dębnik

II nagroda

Ludwik Sztachański z Taraskowa

Marian Góralski z Turośli

wyróżnienie -Michał Olchowik z Łomży

 

W kategorii solistów instrumentalistów- grupa dziecięco- młodzieżowa:

I nagroda -Dawid Ciecierski z Turośli

II nagroda

Dawid Sutkowski z Turośli

Adam Sadłowski z Turośli

Wojciech Musiak z Turośli

W kategorii kapel:

I nagroda -Kapela Jana Kani z Turośli

II nagroda- Kapela Ludowa „Szansa” z Zambrowa

W kategorii zespołów folklorystycznych – dorośli:

I nagroda- Integracyjny Zespół Folklorystyczny „Szansa” z Zambrowa


W kategorii zespołów folklorystycznych – dzieci i młodzież:

I nagroda nie przyznano

II nagroda

Dziecięcy Zespół Folklorystyczny ze Zbójnej

Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Turoślanie” z Turośli

 

W kategorii gawędziarzy – grupa dziecięco- młodzieżowa:

I nagroda- Kinga Gutowska z Nowogrodu

wyróżnienia: Izabela Rojewska z Nowogrodu

Na Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kurpiowskich odbywający się podczas XXIII Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie, który odbędzie się 19 czerwca 2016 roku komisja kwalifikuje laureatów I i II miejsc we wszystkich kategoriach pod warunkiem przygotowania programu opartego na folklorze kurpiowskim.

Ponadto laureaci I i II miejsc we wszystkich kategoriach zakwalifikowani zostali do udziału w Wojewódzkim Przeglądzie Kapel i Śpiewaków Ludowych „W poszukiwaniu i Przekazywaniu Folkloru", który odbędzie się 2 lipca 2016 roku w Czarnej Białostockiej.

Nagrody laureatom ufundował Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku.

 żródło i foto: www.rok.4lozma.pl

190916031417.jpg

Oficjalna wizyta w Daugavpils

sie 30, 2019
Czytaj więcej

Trwa głosowanie w konkursie Łomżyńskie Anioły Biznesu

sie 05, 2019
Czytaj więcej

Festiwalowa Gala zamykająca XXVI Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża.

lip 15, 2019
Czytaj więcej

Wojskowy pogrzeb bezimiennych bohaterów wojny 1920 roku

sie 19, 2019
Czytaj więcej