Motyl

Powiat Łomżyński

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
źródło: www.naszalomza.pl
Dzisiejsze, oficjalne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, rozpoczęły się od złożenia kwiatów przed pomnikiem Pamięci Bohaterów Walk o Wolność i Niepodległość Polski w latach 1939-1956. Uroczystości rozpoczęły się punktualnie w południe.

Przed pomnikiem Pamięci Bohaterów Walk o Wolność i Niepodległość Polski w latach 1939-1956 przy ul. Nowej 2 stawiły się władze samorządowe miasta i powiatu, przedstawiciele wojska i służb mundurowych, delegacje i poczty sztandarowe ze szkół i organizacji społecznych oraz mieszkańcy Łomży.

Punktualnie o godz. 12.00 odegrany został Hymn Narodowy, po czym z krótkim, okolicznościowym przemówieniem wystąpił Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Następnie delegacje złożyły pod pomnikiem wiązanki kwiatów.

Dzisiejsze obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych trwać będą jeszcze do wieczora. O godz. 12.30 rozpoczęła się uroczystość dedykowana pamięci mjr Stanisława Cieślewskiego w III Liceum Ogólnokształcącym im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK, pod hasłem "Cienie wspomnień o Żołnierzach Wyklętych". Na 18.00 zaplanowana została Msza Święta w Łomżyńskiej Katedrze w intencji Ojczyzny i ofiar komunistycznej represji, a po niej, o godz. 19.00, ruszy Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych organizowany przez Łomżyński Klub Myśli Patriotycznej.

żródło: www.mylomza.pl

 

2016-03-01 15:06 Opublikował: Wydział PRiK

Starostwo Powiatowe Łomża

Starostwo Powiatowe w Łomży
ul. Szosa Zambrowska 1/27
tel. (086) 215 69 00
fax. (086) 215 69 04 E-mail:starosta.blm@powiatypolskie.pl

Newsletter


Wykonanie strony: speed s.c.