Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
5°C
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Dolny Dwór w Drozdowie, Muzeum Przyrody, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

POLA TĘTNIĄCE ŻYCIEM w Muzeum Przyrody w Drozdowie

DATA PUBLIKACJI: 2016-01-12 09:35 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Wystawa fotograficzna „Pola tętniące życiem” przedstawia piękno i różnorodność przyrody polskiej wsi, zwraca uwagę na jej znaczenie i konieczność zachowania. Jest jednym z elementów kampanii edukacyjnej na rzecz ochrony różnorodności biologicznej w krajobrazie rolniczym, realizowanej przez Towarzystwo Przyrodnicze „Bocian".
fot. Grzegorz Leśniewski

fot. Grzegorz Leśniewski

5

Wystawa podkreśla znaczenia przyrody rodzimych, polskich obszarów wiejskich na tle innych krajów Europejskich. Podkreśla wartości niematerialne oraz ekonomiczne, zapoznaje z gatunkami związanymi z terenami rolniczymi.

Realizatorzy kampanii „Pola tętniące życiem” zakładają, że poprzez przeprowadzenie   działań edukacyjnych uda się im dotrzeć z przekazem do wielu osób, zainteresować ich przyrodą polskiej wsi, uświadomić im, że to od ich działań zależy dalszy los ginących już na zachodzie Europy gatunków związanych z ekstensywną gospodarką rolną. Mają nadzieję, że wzrost świadomości będzie miał swoje odbicie w zmianie postaw i w odejmowanych działaniach: przyczyni się do większej dbałości, zwł. Rolników, o cenne przyrodniczo elementy krajobrazu i na ich przystępowanie do programów rolnośrodowiskowych.

Na wernisaż wystawy zapraszamy do Muzeum 15 stycznia 2016 r. na godz.16.00. Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie słowo Marka Kowalskiego, prezesa Towarzystwa. 

Po otwarciu wystawy zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu wykładowców i studentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku

Wystawa jest częścią projektu pn. „Pola tętniące życiem – kampania na rzecz ochrony różnorodności biologicznej w krajobrazie rolniczym”, który korzysta z dofinansowania pochodzącego z Islandii, Lichtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Zapraszamy!

190916031417.jpg

Oficjalna wizyta w Daugavpils

sie 30, 2019
Czytaj więcej

Trwa głosowanie w konkursie Łomżyńskie Anioły Biznesu

sie 05, 2019
Czytaj więcej

Festiwalowa Gala zamykająca XXVI Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża.

lip 15, 2019
Czytaj więcej

Wojskowy pogrzeb bezimiennych bohaterów wojny 1920 roku

sie 19, 2019
Czytaj więcej