Motyl

Powiat Łomżyński

Powiat Łomżyński przekazuje dla Szpitala Wojewódzkiego w Łomży sprzęt medyczny

Powiat Łomżyński przekazał Szpitalowi Wojewódzkiemu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży dotację w wysokości 70 tys. zł. na zakup 2 inkubatorów oraz zakupił spirometr o wartości 6250 zł, współfinansowany również przez Gminę Śniadowo.

  W dniu dzisiejszym w Szpitalu odbyło się uroczyste przekazanie zakupionego sprzętu medycznego. Inkubatory będą wykorzystywane dla wcześniaków przychodzących na świat w łomżyńskim szpitalu lub przewiezionych z innych szpitali do tutejszego Oddziału Noworodków i Wcześniaków z Pododdziałem Patologii Noworodka i  Intensywnej Opieki. Spirometr natomiast będzie użytkowany przez Oddział Chorób Płuc i Gruźlicy do diagnozowania oraz  monitorowania skuteczności leczenia chorób układu oddechowego np. POCHP (Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc) i astmy- obecnie najczęstszych chorób układu oddechowego.

W przekazaniu sprzętu uczestniczyli: Starosta – Elżbieta Parzych, Wicestarosta – Lech Marek Szabłowski, Dyrektor Szpitala – Krzysztof Bałata,  Z-ca Dyrektora - Hanna Majewska, Koordynatorzy oddziałów, na które trafił sprzęt medyczny - lek.med. Dariusz Ślesicki i lek.med. Halina Łupińska.

Dyrektor Krzysztof Bałata i Koordynatorzy oddziałów złożyli podziękowania za udzielone wsparcie.

2015-12-16 13:14 Opublikował: Wydział PRiK

Starostwo Powiatowe Łomża

Starostwo Powiatowe w Łomży
ul. Szosa Zambrowska 1/27
tel. (086) 215 69 00
fax. (086) 215 69 04 E-mail:starosta.blm@powiatypolskie.pl

Newsletter


Wykonanie strony: speed s.c.