Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
12°C
BIP Kontrast Youtube
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

„Muzyka świata” - reprezentacja ziemi łomżyńskiej podbija francuski Tours.

DATA PUBLIKACJI: 2015-11-26 11:36 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Ponad 10000 widzów dopingowało 150 tancerzy podczas obchodzącego 10-lecie MODE H w Tours we Francji. Wśród wykonawców po raz trzeci znalazła się grupa Tacy Sami z Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży, która prezentowała układ taneczny do muzyki country w choreografii Justyny Wawrzyniak.

20

Międzynarodowy projekt koordynowany przez francuską organizację „Mutualite Francaise” ma na celu integrację osób niepełnosprawnych z osobami pełnosprawnymi. Poprzez taniec, przepiękne spektakle niwelowane są różnice osób z tych dwóch środowisk. Dziesięć grup tanecznych z Francji, Rumunii, Litwy, Portugalii, Łotwy, Hiszpanii i Polski podczas trzygodzinnego spektaklu i wzruszającego finału, przygotowanego przez  artystę Nello, świętowało 10 lat Mode H.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji była muzyka świata. Łomżyńska grupa w składzie Agnieszka Żemek-Pawczyńska, Anna Mikołajczyk, Alicja Pyczot, Edyta Jańczuk, Żaklina Olchowik, Katarzyna Kuklińska, Krzysztof Blusiewicz, Zbigniew Brzeziński, Janusz Pawczyński, Michał Olchowik, Janusz Mroczkowski, Paweł Spaliński i Wiktor Pawczyński po pół roku intensywnych prób zaprezentowała żywiołowy, spontaniczny układ. Energia i dynamika naszych występów porywała publiczność, która gromko oklaskiwała i dopingowała tancerzy. Podczas kilku dni pobytu w Tours, grupa Tacy Sami uczestniczyła również w warsztatach artystycznych prowadzonych przez młodych ludzi z poszczególnych krajów. Podczas integracyjnych spotkań wzruszył i zachwycił uczestników występ wokalny trio w składzie Agnieszka, Alicja i Żaklina, a wprowadzone przez polską ekipę żywe instrumenty i nasze tradycyjne tańce porywały do zabawy tancerzy z innych krajów. Atrakcją pobytu, był również taneczny przemarsz wszystkich delegacji ulicami przepięknego miasta Tours. Tłumy ludzi podziwiały zaangażowanie i radość uczestników, a opracowany wspólny układ taneczny zachęcał do zabawy i zmieniał nastawienie w zakresie wzajemnego zrozumienia i akceptacji.

Wyjazdy naszej grupy odbywają się dzięki finansowaniu i współpracy Starostwa Powiatowego w Łomży z organizacją „Mutualite Francaise”. Wykonawcy składają serdeczne podziękowania za możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu.

autor: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży

190916031417.jpg

KOMUNIKAT w sprawie podjętych działań odnośnie koronawirusa

mar 19, 2020
Czytaj więcej

KOMUNIKAT Starosty Łomżyńskiego z dnia 12 marca 2020 r.

mar 13, 2020
Czytaj więcej

„O produktach na poważnie” – spotkanie w Starostwie Powiatowym w Łomży

lut 12, 2020
Czytaj więcej

Biuro Senatora Marka Komorowskiego otwarte!

lut 14, 2020
Czytaj więcej