Motyl

Powiat Łomżyński

Dariusz Wybraniak – Stypendysta Ministra Edukacji Narodowej

W dniu 16 października 2015 roku w Auli dawnej biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego (Auditorium Minus) Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska wręczyła dyplomy Stypendium Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2014/2015 320 uczniom z całej Polski.

W gronie Stypendystów znalazł się Dariusz Wybraniak – uczeń III Liceum Ogólnokształcącego im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży. Dariusz zajął I miejsce w kategorii wagowej do 75 kg w grupie młodzików do lat 17 na Mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym RAW federacji WPA, które odbyły się w dniach 14-17 maja 2015 roku w Łucku na Ukrainie.

Starostwo Powiatowe w Łomży ma swój skromny udział w sukcesie Dariusza Wybraniaka, współfinansowało wyjazd ucznia na wyżej wymienione Mistrzostwa Świata.

Stypendium Ministra Edukacji Narodowej jest jedną z form wyrażenia uznania dla uczniów uzyskujących wybitne osiągnięcia edukacyjne. Każdego roku do MEN wpływa około dwóch tysięcy wniosków o przyznanie tego wyróżnienia. Wszystkie te wnioski dotyczą uczniów, mogących się pochwalić znakomitymi wynikami w różnorodnych dziedzinach edukacji. Także międzynarodowymi sukcesami.

Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rozstkowska pogratulowała Stypendystom i powiedziała: „… Jesteście fantastyczni. Takie momenty jak ten, to jedne z najlepszych i najprzyjemniejszych chwil w pracy Ministra Edukacji Narodowej. Cieszę się, że jesteście tacy wybitni. Jestem z Was dumna i pozwólcie, że będę się Wami chwalić”.

„… Gratuluję nie tylko uczniom i dumnym rodzicom, ale też nauczycielom, którzy pracują z tymi najlepszymi. Dobrze wiem, że praca z nimi wcale nie jest łatwa”.

W tym roku stypendium trafiło do 320 uczniów, którzy odnieśli największe sukcesy w nauce i sporcie. Kwota stypendium to 3.000 zł jednorazowej, nieopodatkowanej nagrody dla każdego z 320 stypendystów.

 

Starostowie Łomżyńscy wraz z Radą Powiatu Łomżyńskiego składają Dariuszowi Wybraniakowi – Stypendyście Ministra Edukacji Narodowej serdeczne gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów.

2015-10-21 10:28 Opublikował: Wydział PRiK

Starostwo Powiatowe Łomża

Starostwo Powiatowe w Łomży
ul. Szosa Zambrowska 1/27
tel. (086) 215 69 00
fax. (086) 215 69 04 E-mail:starosta.blm@powiatypolskie.pl

Newsletter


Wykonanie strony: speed s.c.