Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
2°C
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Dolny Dwór w Drozdowie, Muzeum Przyrody, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Dariusz Wybraniak – Stypendysta Ministra Edukacji Narodowej

DATA PUBLIKACJI: 2015-10-21 10:28 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
W dniu 16 października 2015 roku w Auli dawnej biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego (Auditorium Minus) Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska wręczyła dyplomy Stypendium Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2014/2015 320 uczniom z całej Polski.

3

W gronie Stypendystów znalazł się Dariusz Wybraniak – uczeń III Liceum Ogólnokształcącego im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży. Dariusz zajął I miejsce w kategorii wagowej do 75 kg w grupie młodzików do lat 17 na Mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym RAW federacji WPA, które odbyły się w dniach 14-17 maja 2015 roku w Łucku na Ukrainie.

Starostwo Powiatowe w Łomży ma swój skromny udział w sukcesie Dariusza Wybraniaka, współfinansowało wyjazd ucznia na wyżej wymienione Mistrzostwa Świata.

Stypendium Ministra Edukacji Narodowej jest jedną z form wyrażenia uznania dla uczniów uzyskujących wybitne osiągnięcia edukacyjne. Każdego roku do MEN wpływa około dwóch tysięcy wniosków o przyznanie tego wyróżnienia. Wszystkie te wnioski dotyczą uczniów, mogących się pochwalić znakomitymi wynikami w różnorodnych dziedzinach edukacji. Także międzynarodowymi sukcesami.

Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rozstkowska pogratulowała Stypendystom i powiedziała: „… Jesteście fantastyczni. Takie momenty jak ten, to jedne z najlepszych i najprzyjemniejszych chwil w pracy Ministra Edukacji Narodowej. Cieszę się, że jesteście tacy wybitni. Jestem z Was dumna i pozwólcie, że będę się Wami chwalić”.

„… Gratuluję nie tylko uczniom i dumnym rodzicom, ale też nauczycielom, którzy pracują z tymi najlepszymi. Dobrze wiem, że praca z nimi wcale nie jest łatwa”.

W tym roku stypendium trafiło do 320 uczniów, którzy odnieśli największe sukcesy w nauce i sporcie. Kwota stypendium to 3.000 zł jednorazowej, nieopodatkowanej nagrody dla każdego z 320 stypendystów.

 

Starostowie Łomżyńscy wraz z Radą Powiatu Łomżyńskiego składają Dariuszowi Wybraniakowi – Stypendyście Ministra Edukacji Narodowej serdeczne gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów.

190916031417.jpg

Oficjalna wizyta w Daugavpils

sie 30, 2019
Czytaj więcej

Trwa głosowanie w konkursie Łomżyńskie Anioły Biznesu

sie 05, 2019
Czytaj więcej

Festiwalowa Gala zamykająca XXVI Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża.

lip 15, 2019
Czytaj więcej

Wojskowy pogrzeb bezimiennych bohaterów wojny 1920 roku

sie 19, 2019
Czytaj więcej