Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
15°C
BIP Kontrast Youtube
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

„ZIELONYM DO GÓRY” - CZYLI MALI MIŁOŚNICY PRZYRODY W NOWOGRODZKIM PRZEDSZKOLU

DATA PUBLIKACJI: 2015-10-02 10:18 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
„Powiedz mi, a zapomnę.
Pokaż – zapamiętam.
Pozwól wziąć udział, a… wzbudzisz we mnie pragnienie”
Konfucjusz

14

W ostatni dzień września 2015 roku najmłodsze przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Nowogrodzie powitały niecodziennych gości.

Odwiedzili nas leśnicy z Nadleśnictwa Nowogród, którzy zaciekawili najmłodsze dzieci opowieściami o lesie i jego mieszkańcach. Celem spotkania było uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego nas świata, wyrabianie emocjonalnego stosunku do środowiska przyrodniczego, rozwijanie postaw proekologicznych oraz zachęcanie do zaangażowania się w działania na rzecz ochrony środowiska. Przedszkolaki z ciekawością słuchały leśnych opowieści, same też wykazały się dużą wiedzą na temat leśnego środowiska. Ta niezwykła wędrówka po lesie dostarczyła wychowankom wielu niezapomnianych wrażeń i na długo pozostanie w pamięci.

Celem tych zajęć było również zorganizowanie konkursu plastycznego „Jesienny las". Dzieci z zaangażowaniem przystąpiły do grupowej pracy plastycznej i powstały piękne drzewa w jesiennej szacie.

Za udział w konkursie każde dziecko otrzymało sadzonkę, którą z pomocą leśniczych posadzili na placu przedszkolnym. Niezwykłe w tym jest to, że trzyletnie tuje sadzone były przez... rówieśników z przedszkola. Tak, tak to nie żart… trzy i czteroletnie dzieci miały okazję posadzić pierwsze w życiu drzewka, które mają tyle lat co nasze przedszkolaki. 

Teraz będziemy wszyscy o nie dbać, aby wyrosły z nich piękne drzewa, które będą zdobić teren przedszkola przez wiele lat.

Dziękujemy Panu Nadleśniczemu i pracownikom nadleśnictwa Nowogród za wspaniałe zajęcia edukacyjne zorganizowane dla naszych przedszkolaków. Poświęcony czas, podarowany naszym dzieciom z pewnością przyczyni się do rozbudzenia zainteresowania światem przyrody i wyrosną z nich w przyszłości „miłośnicy przyrody”.

Grażyna Chojnowska

Hanna Jastrzębska

190916031417.jpg

KOMUNIKAT w sprawie podjętych działań odnośnie koronawirusa

mar 19, 2020
Czytaj więcej

KOMUNIKAT Starosty Łomżyńskiego z dnia 12 marca 2020 r.

mar 13, 2020
Czytaj więcej

„O produktach na poważnie” – spotkanie w Starostwie Powiatowym w Łomży

lut 12, 2020
Czytaj więcej

Biuro Senatora Marka Komorowskiego otwarte!

lut 14, 2020
Czytaj więcej