Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Pogoda dziś:
15°C
Slajd

Serce Lutosławskich

Drozdowo w Powiecie Łomżyńskim
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

„ZIELONYM DO GÓRY” - CZYLI MALI MIŁOŚNICY PRZYRODY W NOWOGRODZKIM PRZEDSZKOLU

DATA PUBLIKACJI: 2015-10-02 10:18 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
„Powiedz mi, a zapomnę.
Pokaż – zapamiętam.
Pozwól wziąć udział, a… wzbudzisz we mnie pragnienie”
Konfucjusz
14

W ostatni dzień września 2015 roku najmłodsze przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Nowogrodzie powitały niecodziennych gości.

Odwiedzili nas leśnicy z Nadleśnictwa Nowogród, którzy zaciekawili najmłodsze dzieci opowieściami o lesie i jego mieszkańcach. Celem spotkania było uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego nas świata, wyrabianie emocjonalnego stosunku do środowiska przyrodniczego, rozwijanie postaw proekologicznych oraz zachęcanie do zaangażowania się w działania na rzecz ochrony środowiska. Przedszkolaki z ciekawością słuchały leśnych opowieści, same też wykazały się dużą wiedzą na temat leśnego środowiska. Ta niezwykła wędrówka po lesie dostarczyła wychowankom wielu niezapomnianych wrażeń i na długo pozostanie w pamięci.

Celem tych zajęć było również zorganizowanie konkursu plastycznego „Jesienny las". Dzieci z zaangażowaniem przystąpiły do grupowej pracy plastycznej i powstały piękne drzewa w jesiennej szacie.

Za udział w konkursie każde dziecko otrzymało sadzonkę, którą z pomocą leśniczych posadzili na placu przedszkolnym. Niezwykłe w tym jest to, że trzyletnie tuje sadzone były przez... rówieśników z przedszkola. Tak, tak to nie żart… trzy i czteroletnie dzieci miały okazję posadzić pierwsze w życiu drzewka, które mają tyle lat co nasze przedszkolaki. 

Teraz będziemy wszyscy o nie dbać, aby wyrosły z nich piękne drzewa, które będą zdobić teren przedszkola przez wiele lat.

Dziękujemy Panu Nadleśniczemu i pracownikom nadleśnictwa Nowogród za wspaniałe zajęcia edukacyjne zorganizowane dla naszych przedszkolaków. Poświęcony czas, podarowany naszym dzieciom z pewnością przyczyni się do rozbudzenia zainteresowania światem przyrody i wyrosną z nich w przyszłości „miłośnicy przyrody”.

Grażyna Chojnowska

Hanna Jastrzębska

190415025612.png

OGŁOSZENIE

kwi 17, 2019
Czytaj więcej

Życzenia z okazji Świąt Zmartwychwastania Pańskiego

kwi 17, 2019
Czytaj więcej

Międzynarodowe spotkania z Lutosławskimi

maj 15, 2019
Czytaj więcej

20 lecie współpracy Powiatu Łomżyńskiego z bawarskim Dingolfing – Landau

cze 18, 2019
Czytaj więcej