Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
3°C
BIP Kontrast Youtube
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Dolny Dwór w Drozdowie, Muzeum Przyrody, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Drozdowo i Dolina Narwi w malarskich perspektywach

DATA PUBLIKACJI: 2015-08-19 13:30 | OPUBLIKOWAŁ: Wydział RSGP
Ci, którzy odwiedzili drozdowskie Muzeum między 10 a 16 sierpnia 2015 roku zobaczyć mogli stojących przy sztalugach, w parku, przy dworze Lutosławskich, rozstawionych z farbami malarzy - wpatrzonych w krajobraz, z pędzlem w ręku przekładających interesujący ich fragment rzeczywistości na płótno. To uczestniczki i uczestnicy ogólnopolskiego pleneru malarskiego „Kultura łomżyńska pędzlem malowana - Drozdowo 2015”.

10

Zorganizowany przez Fundację Sztuk i Dialogu, Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży i Muzeum Przyrody w Drozdowie plener skupił artystów-malarzy z regionu i dalszych stron kraju. Wśród parkowych alei, kwiatów i roślin, w dolinie rzecznej, w sąsiedztwie malowniczych krajobrazów, każdy wykonać miał po cztery obrazy. Mnóstwo widoków, mnóstwo tematów i inspiracji czekało na nich w miejscu gdzie piękno przyrody łączy się z dziedzictwem historycznym i kulturowym. 

Jaki był motyw przewodni, cel tego projektu artystycznego? Ujęcie w dziełach malarskich wyjątkowych walorów i piękna terenów Powiatu Łomżyńskiego, w szczególności Drozdowa, okolic oraz wyjątkowej Doliny Narwi. Przedsięwzięcie przyczynić się ma również do rozwoju szeroko pojętej kultury plastycznej oraz zachęcić do poznania  przyrody regionu.

Próbkę wykonanych prac oraz proces twórczy możemy zobaczyć na dołączonych poniżej zdjęciach. Wernisaż wystawy z udziałem autorów odbędzie się we wrześniu 2015 roku. Szczegóły dotyczące poplenerowej wystawy wkrótce.  

 

zdjęcia - Muzeum Przyrody w Drozdowie

190916031417.jpg

Oficjalna wizyta w Daugavpils

sie 30, 2019
Czytaj więcej

Trwa głosowanie w konkursie Łomżyńskie Anioły Biznesu

sie 05, 2019
Czytaj więcej

Wojskowy pogrzeb bezimiennych bohaterów wojny 1920 roku

sie 19, 2019
Czytaj więcej

Przedłużamy rekrutację do projektu „NATURA-lnie LOKALNIE”

sie 05, 2019
Czytaj więcej