Motyl

Powiat Łomżyński

Zaproszenie na wystawę malarstwa

Zaproszenie na wystawę malarstwa
Autor: Janina Rogowska
Klub Wojskowy w Łomży i Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży serdecznie zapraszają na wystawę malarstwa pani Janiny Rogowskiej.

Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 17 lutego 2015 roku o godzinie 18.00, w Galerii N, w Łomży, Al. Legionów 133.
Wernisaż uświetni występ artystów z Filharmonii Narodowej w Warszawie, którzy zaprezentują program pn. ,,Śladami Celtów".


Zapraszamy!

Pani Janina mieszka i tworzy w Grądach Wielkich, gm. Jedwabne.
Jej prace są inspirowane naturą i przyrodą. Maluje wykorzystując techniki wodne, olejne, rysuje i haftuje.
Pani Janina gromadzi pieśni ludowe, weselne, pisze również wiersze i opowiadania.

Uprawia rękodzielnictwo. Jej prace, głównie kwiaty wykonane z papieru, zawierają niekiedy typowe elementy folklorystyczne.

Miłość do sztuki pozwoliła jej rozwijać własne talenty. Zaczęła wystawiać swoje prace podczas imprez kulturalnych, jubileuszy, obchodów, festynów oraz prowadzić zajęcia z dziećmi i młodzieżą, zaszczepiając w nich tradycje i ludowość. Gromadzi informacje historyczne o wsi Grądy Wielkie oraz dworze, jaki się tam znajdował. Dziesięć lat temu założyła kronikę wsi z historiami przekazywanymi ustnie przez najstarszych mieszkańców.

Jest pomysłodawcą i głównym organizatorem Pleneru Malarskiego w Jedwabnem, który odbywa się cyklicznie od 2009 roku. Plener odbywa się w okresie wakacyjnym, każdego roku plener cieszy się coraz większym zainteresowaniem

Jest stałym uczestnikiem imprez kulturalnych organizowanych przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, m.in. corocznie odbywających się Łomżyńskich Targów Twórczości Ar
tystycznej.

Brała udział w konkursach, wystawach, jarmarkach, festiwalach m.in. w ,,Galerii N'' w Łomży,
Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łomży, MGOK w Jedwabnem, plenerze malarskim w Nowogrodzie, Łomżyńskich Targach Twórczości Artystycznej, plenerze malarskim w Jedwabnem, targach artystycznych – Promocja regionów w Białymstoku. Reprezentowała gminę Jedwabne wraz z grupą Ziemia Łomżyńska. Za promocję folkloru i ludowości otrzymała Nagrodę Prezydenta Białegostoku.

2015-02-12 09:10 Opublikował: Beata Korwek

Starostwo Powiatowe Łomża

Starostwo Powiatowe w Łomży
ul. Szosa Zambrowska 1/27
tel. (086) 215 69 00
fax. (086) 215 69 04 E-mail:starosta.blm@powiatypolskie.pl

Newsletter


Wykonanie strony: speed s.c.