Starostwo Powiatowe w Łomży

86 215 69 00
Powiatu Łomżyńskiego
Natura
Pogoda dziś:
7°C
Slajd

Dolina Narwi

Czysta natura
Slajd

Serce Lutosławskich

Dolny Dwór w Drozdowie, Muzeum Przyrody, jednostka kultury Powiatu Łomżyńskiego
Slajd

Fortyfikacje

Forty w Piątnicy
Slajd

Tradycje Kurpiowskie

ROK, Gmina Zbójna, Gmina Nowogród
Slajd

Zachować pamieć

Polskie Termopile - Wizna 39

Podsumowanie Regionalnego Przeglądu Kapel, Śpiewaków i Gawędziarzy Ludowych

DATA PUBLIKACJI: 2012-05-16 10:15 | OPUBLIKOWAŁ: Beata Korwek
W dniu 13 maja 2012 roku odbył się coroczny Regionalny Przegląd Kapel, Śpiewaków i Gawędziarzy Ludowych w Zbójnej. Organizatorzy przyznali uczestnikom wiele nagród i wyróżnień, które przedstawiają się następująco:

9

 

Protokół z posiedzenia komisji
Regionalnego Przeglądu Kapel, Śpiewaków i Gawędziarzy Ludowych w Zbójnej
13 maja 2012

Komisja w składzie:
Józef Zyśk – przewodniczący

Wiesława Pawlak – członek

Edward Szabat – członek
postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii gawędziarzy – dorośli:
I miejsce: nie przyznano

II miejsca: Ignacy Podsiad z Łomży

Przemysław Przestrzelski z Łomży

III miejsce: Jadwiga Wojewoda z Łomży

 

W kategorii gawędziarzy, w grupie dziecięco-młodzieżowej:

I miejsce: nie przyznano

II miejsca: Anna Mucha z Popiołek

Magdalena Sendrowska z Dobrego Lasu
III miejsce: Damian Waszkiewicz z Dobrego Lasu
Wyróżnienia: Daria Waszkiewicz z Dobrego Lasu
Kamil Sawicki z Dobrego Lasu
Agnieszka Siwik z Dobrego Lasu

W kategorii zespołów folklorystycznych – dorośli:

I miejsca: Zespół Folklorystyczny Teatru Form Różnych z Zambrowa

Integracyjny Zespół Folklorystyczny ,,Szansa'' z Zambrowa

II miejsce: nie przyznano

III miejsce: nie przyznano
wyróżnienie: Zespół ,,Łomżyniacy'' z Pniewa


W kategorii zespołów folklorystycznych – dzieci i młodzież:

I miejsce: Zespół Taneczny ,,Turoślanie'' z Turośli

II miejsce: Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny ze Zbójnej

III miejsce: Dziecięcy Zespół Folklorystyczny ze Zbójnej

 

W kategorii kapel:

I miejsca: Kapela Kurpiowska ze Zbójnej

Kapela Jana Kani z Turośli

Zambrowska Kapela Eli

II miejsce: Kapela z Taraskowa

 

W kategorii solistów instrumentalistów:

I miejsce: Eugeniusz Piaścik z Dębnik

II miejsce: Danuta Waśko z Waśk

III miejsce: Ludwik Sztachański z Taraskowa, Antoni Dymerski z Wyku

 

W kategorii par tanecznych:

I miejsce: Grażyna Rolka i Sławomir Jesionkowski z Turośli

II miejsce: Karolina Bednarczyk i Patryk Rolka z Turośli

III miejsce: Anna Banach i Mateusz Chochowski z Turośli

 

W kategorii solistów śpiewaków – grupa dorosłych:

I miejsca: Anna Chmielewska z Nowogrodu, Eugenia Kuliś z Kruszy

 

W kategorii solistów śpiewaków – grupa dziecięco-młodzieżowa:

I miejsca: Kinga Estkowska z Nowogrodu

Ewa Lemańska ze Zbójnej

II miejsce: Małgorzata Lemańska ze Zbójnej

III miejsce: Adrianna Krajewska ze Zbójnej

 

W kategorii zespołów śpiewaczych - dorośli:

I miejsce: Kobiecy Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej

Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu
Zespół Śpiewaczy z Nowej Rudy
Zespół Śpiewaczy z Turośli
Męski Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej

II miejsca: Kurpiowski Zespół Śpiewaczy z Kuzi
Zespół Śpiewaczy ,,Laskowianki'' z Laskowca Starego

III miejsce: nie przyznano

wyróżnienia: Zespół ,,Zabielacy'' z Zabiela, Zespół Śpiewaczy ,,Maryna'' z Łomży

 

W kategorii zespołów śpiewaczych – grupa dziecięco-młodzieżowa:

I miejsce: nie przyznano

II miejsca: Dziewczęcy Zespół Śpiewaczy z Turośli
Dziewczęcy Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu

III miejsce: Dziewczęcy Zespół Śpiewaczy ,,Laskowianki'' z Laskowca Starego


Komisja zakwalifikowała na XXXVI edycję w ,,W Poszukiwaniu i Przekazywaniu Folkloru'' w Siemianówce:
- zespoły śpiewacze: ze Zbójnej, z Nowogrodu, z Nowej Rudy, z Turośli, z Kuzi, Męski Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej, Zespół Śpiewaczy ,,Laskowianki'' z Laskowca Starego,

- solistów instrumentalistów: Eugeniusz Piaścik z Dębnik i Danuta Waśko z Waśk,
- kapele: Kapela Kurpiowska ze Zbójnej, Kapela Jana Kani z Turośli, Zambrowska Kapela Eli, Kapela z Taraskowa,

- solistów śpiewaków: Anna Chmielewska z Nowogrodu, Eugenia Kuliś z Kruszy, Kinga Estkowska z Nowogrodu, Ewa Lemańska ze Zbójnej, Małgorzata Lemańska ze Zbójnej,

- zespoły folklorystyczne: Zespół Folklorystyczny Teatru Form Różnych z Zambrowa, Integracyjny Zespół Folklorystyczny ,,Szansa'' z Zambrowa, Zespół Taneczny ,,Turoślanie'' z Turośli.
Na Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kurpiowskich odbywający się podczas XIX Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie komisja kwalifikuje zdobywców I i II miejsc we wszystkich kategoriach. Zespoły spoza regionu kurpiowskiego winny przygotować program oparty o folklor kurpiowski.

Nagrody wykonawcom ufundowali: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku i Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży.

190916031417.jpg

Oficjalna wizyta w Daugavpils

sie 30, 2019
Czytaj więcej

Trwa głosowanie w konkursie Łomżyńskie Anioły Biznesu

sie 05, 2019
Czytaj więcej

Festiwalowa Gala zamykająca XXVI Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża.

lip 15, 2019
Czytaj więcej

Wojskowy pogrzeb bezimiennych bohaterów wojny 1920 roku

sie 19, 2019
Czytaj więcej