Motyl

Powiat Łomżyński

Wizyta delegacji Powiatu Daugavpils na terenie Powiatu Łomżyńskiego

W dniach 18-20 maja 2005 roku na terenie Powiatu Łomżyńskiego przebywała delegacja łotewskiego Powiatu Daugavpils. Przyjazd oficjalnej delegacji był wynikiem podpisanego w styczniu br. porozumienia o wzajemnej współpracy między powiatami.
Trzydniowy pobyt miał zróżnicowany charakter. Delegacja łotewska uczestniczyła m.in. w IV Łomżyńskich Targach Konsumpcyjnych w Nowogrodzie, podczas których łomżyńscy przedsiębiorcy prezentowali swoje towary i zawierali kontrakty gospodarcze. Odwiedziła również jeden z największych zakładów na naszym terenie „Browar-Łomża”.

Oprócz gospodarczego aspektu wizyty program spotkania obejmował także aspekt samorządowy. Goście przebywali w siedzibie Starostwa Powiatowego w Łomży, gdzie Starosta Wojciech Kubrak przedstawił prezentację powiatu łomżyńskiego oraz zapoznał z realizowanymi zadaniami.

Delegacja łotewska przebywała także na terenie Gminy Miastkowo. Podczas pobytu Wójt Gminy Miastkowo – Jerzy Wróblewski oraz Pani Wasilisa Pudowkina – Przewodnicząca Gminy Naujene podpisali list intencyjny o wzajemnej współpracy.

W trakcie wizyty doszło również do trójstronnego, integracyjnego spotkania samorządowców z powiatu łomżyńskiego i Powiatu Daugavpils z grupą turystyczną z Powiatu Dingolfing-Landau z Bawarii, której przewodniczył Starosta Powiatu – Heinrich Trapp.

Podsumowanie wizyty nastąpiło podczas spotkania panelowego w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości im. B. Jańskiego w Łomży. Podczas spotkania władze uczelni zaprezentowały dotychczasowe osiągnięcia i kierunki kształcenia. Strony wyraziły zainteresowanie możliwością kształcenia w szkołach wyższych na terenie miasta Łomży. Będzie to przedmiotem uzgodnień w terminie późniejszym.

Podczas pobytu rozmawiano także na temat udziału grup folklorystycznych z Łotwy na Ogólnopolskich Dniach Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie. Istnieje szansa występu zespołu łotewskiego już podczas tegorocznej imprezy.
2005-05-24 13:54 Opublikował: Beata Korwek

Starostwo Powiatowe Łomża

Starostwo Powiatowe w Łomży
ul. Szosa Zambrowska 1/27
tel. (086) 215 69 00
fax. (086) 215 69 04 E-mail:starosta.blm@powiatypolskie.pl

Newsletter


Wykonanie strony: speed s.c.